Pace!

AcasaFAQCautareMembriInregistrareConectare
__Nu sta in poartă, intră!__
Dum 24 Aug 2008, 20:37 Scris de Administrator

VIZITATORII au si ei o sansă de a posta pe acest Forum.
Doar pe acest topic - cine doreste acces la restul Forumului trebuie să se înregistreze.

Ca membri puteti avea acces total la subforumuri ce nu sunt afisate vizitatorilor, cum ar fi Muzică, Politică, Popasuri si altele.

Comentarii: 258
Ultimele subiecte
» Chestii funny
Vin 18 Ian 2019, 07:51 Scris de dolion

» Vorbe de duh spuse de un cinic
Vin 18 Ian 2019, 07:43 Scris de dolion

» Una... Alta... în politică
Vin 18 Ian 2019, 07:41 Scris de dolion

» CUVINTE DE FOLOS (III)
Vin 18 Ian 2019, 07:37 Scris de dolion

» ZBOR DE CONDOR
Vin 18 Ian 2019, 07:17 Scris de dolion

» Colecția de povestiri științifico-fantastice
Vin 18 Ian 2019, 02:37 Scris de Ciprian

» Muzica si Film
Mier 16 Ian 2019, 13:48 Scris de zaraza26

» Afaceri românesti de succes
Dum 13 Ian 2019, 22:46 Scris de andreealovin

» Cum ne petrecem Sarbatorile de Iarna
Sam 12 Ian 2019, 18:00 Scris de Ion

» Orase din Romania
Joi 10 Ian 2019, 13:12 Scris de zaraza26

» Filme si carti.
Mier 09 Ian 2019, 13:38 Scris de zaraza26

» Klaus Johannis - Presedintele ales
Mier 09 Ian 2019, 13:35 Scris de zaraza26

» Ce mi-a placut azi
Mier 09 Ian 2019, 13:24 Scris de zaraza26

» Urari de sarbatori
Mier 09 Ian 2019, 12:36 Scris de zaraza26

» Va mai exista Romania ?
Mier 02 Ian 2019, 19:18 Scris de Anahoret

» ION
Sam 22 Dec 2018, 00:36 Scris de Ciprian

» Veștile triste
Mier 05 Dec 2018, 10:34 Scris de ostrovna

» Subiectul zilei
Vin 30 Noi 2018, 09:48 Scris de dolion

Cuvinte-cheie
brasov 1918 Patapievici problema placut sibiu istorie mediu Când drumetie internet padure Literatura 23 curiozitati muzica_traditionala 1 google reclame romana Popasul comment-143 maxime taieri CPSF politica
Ianuarie 2019
LunMarMierJoiVinSamDum
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
Top postatori
dolion

Emil Condor

abbilbal

ostrovna

zaraza26

Anahoret

aurora

Cristina

Ion

zuum

Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Distribuiți | 

Cum am instalat internet-ul (tot o afacere)

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
nicuvar

Numarul mesajelor : 2464
Varsta : 63
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 16/10/2008

MesajSubiect: Cum am instalat internet-ul (tot o afacere)   Vin 24 Oct 2008, 13:48

M-am gandit sa postez povestea aici, pentru ca, pana la urma, a fost o afacere. Internet gratis 6 luni. Very Happy

Fiul meu a incheiat un contract pentru servicii de internet in noiembrie 2004. In contract, firma se OBLIGA sa asigure activarea serviciului in cel mult 60 de zile de la semnarea contractului. Dupa mai multe luni de asteptare, fiul meu le-a trimis un e-mail prin care ii ameninta, timid, cu plangere la OPC (asta prin martie 2005). Raspunsul lor (verbal) a fost ca ei nu instaleaza la case, doar la blocuri.
Atunci am intervenit eu. I-am promis ca va avea internet in curand. Am studiat cu atentie contractul (in acesta nu exista nici o precizare de acest fel), si in 11 mai le-am trimis o notificare, recomandata cu confirmare de primire, in care le-am mai acordat inca 15 zile pentru indeplinirea obligatiilor contractuale. In notificare am precizat ca, in ziua semnarii contractului, noi am depus actele in care scria clar: casa si gradina in strada... Deci stiau ca stam la casa, nu la bloc !
Nu au raspuns in nici un fel la notificare si i-am actionat in instanta, precizand ca voi cere daune-interese pentru prejudiciu. Peste o saptamana, am mers in audienta la directorul firmei cu ocopie dupa actiunea inregistrata la judecatorie, i-am explicat situatia (intre timp am primit si citatia pentru 28 iunie - judecatoria s-a miscat surprinzator de repede) si i-am spus ca voi cere daune-interese de peste 100 de milioane.
Doar dupa ce am discutat, s-a albit la fata, a dat vreo doua telefoane, ne-a dat peste rand si o DIGI antena si in doua zile ne-a instalat internet-ul si telefonia. Am negociat cu el si o scutire de plata timp de 6 luni (cat au intarziat ei cu instalarea) iar acum pot dialoga cu voi, prieteni dragi. Bineinteles ca, fiind vorba de un "gentlemen`s agreement", am facut cerere de retragere a actiunii la judecatorie si procesul nu a mai avut loc. Folosind exclusiv termenii contractului, prevederile codului civil si ale codului de procedura civla, am rezolvat in mod amiabil un litigiu care ma interesa direct si am obtinut ceea ce am vrut: instalarea serviciului de internet. . Iar cu directorul firmei, am devenit prieteni. Very Happy

Karima
MODERATOR

Numarul mesajelor : 1731
Data de inscriere : 25/08/2008

MesajSubiect: Re: Cum am instalat internet-ul (tot o afacere)   Vin 24 Oct 2008, 14:54

Felicitari si cam asa ar trebui procedat peste tot in Romania.Orice client sau potential client al oricarei companii ar trebui sa studieze bine orice fel de contract ce se semneaza de ambele parti si cand compania calca pe bec,cu legea in mana sa fie pusa sa plateasca.
Pentru ca pe partea cealalta,orice fel de companie daca clientul inarzie la plata sa nu mai zic de nerespectarea contractului,companiile nu iarta.Apeleaza imediat la lege.
Si clientul are dreptul asta si poate ar trebui sa uzeze de el din cand in cand pentru a stimula in felul asta companiile sa respecte si ele contractele semnate
Sus In jos
aurora

Numarul mesajelor : 6983
Varsta : 68
Localizare : Hd România
Data de inscriere : 04/09/2008

MesajSubiect: Re: Cum am instalat internet-ul (tot o afacere)   Vin 24 Oct 2008, 18:10

@nicuvar a scris:
M-am gandit sa postez povestea aici, pentru ca, pana la urma, a fost o afacere. Internet gratis 6 luni. Very Happy

Fiul meu a incheiat un contract pentru servicii de internet in noiembrie 2004. In contract, firma se OBLIGA sa asigure activarea serviciului in cel mult 60 de zile de la semnarea contractului. Dupa mai multe luni de asteptare, fiul meu le-a trimis un e-mail prin care ii ameninta, timid, cu plangere la OPC (asta prin martie 2005). Raspunsul lor (verbal) a fost ca ei nu instaleaza la case, doar la blocuri.
Atunci am intervenit eu. I-am promis ca va avea internet in curand. Am studiat cu atentie contractul (in acesta nu exista nici o precizare de acest fel), si in 11 mai le-am trimis o notificare, recomandata cu confirmare de primire, in care le-am mai acordat inca 15 zile pentru indeplinirea obligatiilor contractuale. In notificare am precizat ca, in ziua semnarii contractului, noi am depus actele in care scria clar: casa si gradina in strada... Deci stiau ca stam la casa, nu la bloc !
Nu au raspuns in nici un fel la notificare si i-am actionat in instanta, precizand ca voi cere daune-interese pentru prejudiciu. Peste o saptamana, am mers in audienta la directorul firmei cu ocopie dupa actiunea inregistrata la judecatorie, i-am explicat situatia (intre timp am primit si citatia pentru 28 iunie - judecatoria s-a miscat surprinzator de repede) si i-am spus ca voi cere daune-interese de peste 100 de milioane.
Doar dupa ce am discutat, s-a albit la fata, a dat vreo doua telefoane, ne-a dat peste rand si o DIGI antena si in doua zile ne-a instalat internet-ul si telefonia. Am negociat cu el si o scutire de plata timp de 6 luni (cat au intarziat ei cu instalarea) iar acum pot dialoga cu voi, prieteni dragi. Bineinteles ca, fiind vorba de un "gentlemen`s agreement", am facut cerere de retragere a actiunii la judecatorie si procesul nu a mai avut loc. Folosind exclusiv termenii contractului, prevederile codului civil si ale codului de procedura civla, am rezolvat in mod amiabil un litigiu care ma interesa direct si am obtinut ceea ce am vrut: instalarea serviciului de internet. . Iar cu directorul firmei, am devenit prieteni. Very Happy

EXCELENT !!!
noroc! noroc!

Nicule, am o curiozitate ... cum se numeste firma?
smile
Sus In jos
nicuvar

MesajSubiect: Re: Cum am instalat internet-ul (tot o afacere)   Sam 25 Oct 2008, 11:12

RDS.

aurora

MesajSubiect: Re: Cum am instalat internet-ul (tot o afacere)   Sam 25 Oct 2008, 11:21

@nicuvar a scris:
RDS.

:roflmao: noroc! e cea mai buna! noroc!
Sus In jos
bulache
Trecut în nefiintă :(

Numarul mesajelor : 616
Data de inscriere : 18/10/2008

MesajSubiect: Re: Cum am instalat internet-ul (tot o afacere)   Dum 26 Oct 2008, 14:15

Ma mira faptul ca te-au tinut atata.Dar la Timisoara nu-i ca la Arad.Aici se instaleaza repede,is interesati. oh da! Problema a alta la Arad,uneori merce ca porcu netul.Si-ti vine sa fight spargi compu. oh da!
Sus In jos
abbilbal

Numarul mesajelor : 17567
Localizare : Cetatea Bălgrad, Transilvania
Data de inscriere : 28/09/2008

MesajSubiect: Re: Cum am instalat internet-ul (tot o afacere)   Dum 26 Oct 2008, 17:27

@aurora a scris:
@nicuvar a scris:
RDS.

Dar cu UPC-ul meu ce ai ? Nu știu în alte părți cum merge, dar în urbea mea nu am probleme. dance

tomi

Numarul mesajelor : 117
Data de inscriere : 15/09/2008

MesajSubiect: Re: Cum am instalat internet-ul (tot o afacere)   Lun 27 Oct 2008, 09:44

@abbilbal a scris:
@aurora a scris:
@nicuvar a scris:
RDS.

Dar cu UPC-ul meu ce ai ? Nu știu în alte părți cum merge, dar în urbea mea nu am probleme. dance
Si cand platesti factura cum e? Nu stai la coada?
Sus In jos
tomi

Numarul mesajelor : 117
Data de inscriere : 15/09/2008

MesajSubiect: Re: Cum am instalat internet-ul (tot o afacere)   Lun 27 Oct 2008, 09:59

@nicuvar a scris:

Ai fost tare ...
Eu am un prieten care a fost nevoit sa-si vanda firma de net locala ..relativ profitabil in mare parte datorita concurentei salbatice care punea anunturi gen "Serverone a dat faliment" (firma prietenului sau taiau cabluri si switch-uri. Firma a fost vanduta tot lor (sa le spunem C) la un pret la care deabia isi scotea investitia initiala in proportie de 80% in conditiile in care s-a marit si am adus si f multi clienti (ca de fapt asta vroiau) ...in fine poveste incheiata.
Insa spre marea mea rusina am facut ceva de care m-am simtit jenat si prost ...sa va povestesc.
Ei bine proaspat casatorit ma mut cu sotia mea intr-un nou cartier stelist mai mioritic sa-i spunem unde era o concurenta acerba la mine in bloc si in cartier cu firmele de net. Bineinteles scarbit am ales concurenta cea mai puternica a "prietenilor" mei de la C.
Insa peste cateva saptamani de navigare pe internet rapid vin acasa tarziu obosit de la serviciu intr-o vineri si vad pe clantele usilor de la mine de la palier inclusiv pe a mea reclama "prietenilor" de la C si apoi surpriza n-am internet nici acasa ....dupa o scurta investigatie am observat ca PC-ul meu vedea faptul ca nu e cuplat la retea si deci foarte probabil ca defapt sa fie firul taiat pe undeva .....
Ei bine dupa aceea m-am dus nervos pe frigul de afara tinta la "prietenii" mei de la C si am dat cu ei de pamant ca le stiu eu tacticile ca asa fac in totae cartierele ..etc ... :joker:
Apoi cand ajung acasa ..si dupa ce mai deranjez si un baiat de la mine de retea am o mare surpriza cand observ ca defapt net-ul nu merge ca am instalat eu nu stiu ce antivirus idiot frusty fight geek
:surrender:
Sus In jos
aurora

MesajSubiect: Re: Cum am instalat internet-ul (tot o afacere)   Lun 27 Oct 2008, 16:24

Dar esti corect, cinstit, si iti recunoscti greseala! bravo

Eu stiu prea bine cum este cu "concurenta" asta pe viata si pe moarte, care se poate lasa chiar cu batai si chestii foarte nasoale. Am cunoscut atmosfera asta de teroare pe experienta mea, in 1993, cand am infiintat firma noastra, noi fiind primii in oras in domeniu, apoi a mai venit unul, si a inceput batalia, miseliile din partea celuilalt. Mi-aduc aminte cum eram eu si sotia partenerului, si asteptam sa ne vina sotii de la un restaurant unde se dusesera la "negocieri" cu miselul... aveam angajatii nostri, care mergeau pe langa restaurant, filau si veneaui sa ne dea raportul... cate emotii am trait atunci! Era mare batalia, ala lucrase pe afara, venise cu o bruma de bani, noi aveam credit in banca, cu apartamentul pus ipoteca. dar noi aveam de partae noastar mintile luminate ale sotului si partenerului lui, cel mai bun electronist din Hunedoara, si aveam cativa angajati, dar extrem de buni si de loaiali, care si acum, dupa 15 ani, sunt inca in firma.
Hm... cine n-a trecut prin astea, nu stie... cine n-a avut raspunderea oamenilor care depind de el, sa stii ca vine ziua de leafa si trebuie sa le dai banii, ca trebuie materiale, Doamne, si cate si mai cate.

Dar a meritat, si am avut si noroc. Sau poate a fost buna judecata a sotului meu, in fiecare moment al evolutiei ulterioare. Sper sa functioneze si pe viitor.

Very Happy
Sus In jos
nicuvar

MesajSubiect: Re: Cum am instalat internet-ul (tot o afacere)   Joi 26 Mar 2009, 13:38

Am mai rezolvat o problema. Very Happy
Nu are legatura cu internetul, dar nu avea rost sa deschid un topic nou.
Am avut ceva probleme cu Romtelecomul. Pentru ca nu am gasit intelegere, am trimis la relatii cu clientii urmatorul mail:

"In luna ianuarie am sunat la 1930 si am cerut rezilierea contractului de telefonie pe care il aveam, Romtelecom Voce (abonamentul 6,90 euro + TVA), cu pastrarea abonamentului la Romtelecom Dolce. Reprezentantul mi-a propus sa nu renunt la telefonie si mi-a oferit abonamentul Voce Social si reinnoirea contractului pentru Romtelecom Dolce cu oferta Variety Special Star pentru abonatii Romtelecom Voce (gratuit primele 6 luni). Am studiat oferta si am acceptat telefonic, la 1930, in data de 27.01.2009.
Cand a venit factura pentru luna februarie, am vazut ca abonamentul telefonic este de 5,50 euro + TVA, si nu cum am acceptat prin telefon. Am sunat de mai multe ori la 1930 si am cerut abonamentul Voce Social, asa cum am acceptat in data de 27.01.2009, pentru ca indeplinesc toate conditiile pentru Voce Social. Mi s-a raspuns ca nu pot beneficia de abonamentul social pentru ca am abonament Dolce! Unde scrie ca daca am abonament Dolce nu pot beneficia de abonament social?!!!
Atunci am decis sa renunt complet la abonamentul de telefonie si sa raman la oferta Variety Star pentru cei care nu sunt abonati la serviciul de telefonie Voce (3,99 euro + TVA in primele 12 luni si 7,99 euro + TVA in urmatoarele). Mi s-a raspuns ca nu se poate asa ceva si ca ma va contacta cineva. Am revenit de mai multe ori, in 13 martie, in 18 martie si azi si am primit mereu acelasi raspuns: ca ma va contacta cineva. Pana acum nu m-a contactat nimeni.
In asemenea conditii renunt complet la serviciile Romtelecom, atat pentru telefonie Voce cat si pentru Romtelecom Dolce si sa dezactivati serviciile in termen de 5 zile de la primirea acestei scrisori, fara nicio penalizare. Nu v-ati respectat promisiunile, ma duceti cu vorba si tergiversati. De acum incolo nu voi mai plati nicio factura. Sunt cu plata la zi, nu am restante."

Dupa doua zile - surpriza. Ne-au contactat si mi-au spus aceleasi baliverne, ca nu se poate. A doua zi s-a dus Doina (ea este titular de contract) la Romtelecom Timisoara. Acolo au purtat-o de la un birou la altul pana cand s-a enervat si a ridicat putin vocea (fara sa faca scandal, doar ca sa fie ascultata) si i-a amenintat ca se duce la protectia consumatorului.
Atunci au ascultat-o.
smile Dupa ce a explicat despre ce e vorba, au inteles ce vrem, au spus ca omul cu care am vorbit la telefon e un tampit si s-a rezolvat. Am obtinut ce am cerut. Si-au cerut scuze si, ca sa ne imbuneze, ne-au oferit un alt doilea receiver, la pret de promotie.
De ce sa platesc aiurea abonamentul pentru un telefon pe care nu il folosesc?

Anahoret

Numarul mesajelor : 7224
Varsta : 57
Localizare : Deocamdată pe lumea asta
Data de inscriere : 11/12/2008

MesajSubiect: Re: Cum am instalat internet-ul (tot o afacere)   Joi 26 Mar 2009, 22:29

@abbilbal a scris:
Și eu tot pe UPC sunt și la net și la TV și zbârnâie amândouă! aplauze

Numarul mesajelor : 8573
Varsta : 53
Localizare : Nasaud
Data de inscriere : 02/10/2008

MesajSubiect: Re: Cum am instalat internet-ul (tot o afacere)   Vin 27 Mar 2009, 10:27

@Anahoret a scris:
@abbilbal a scris:
Și eu tot pe UPC sunt și la net și la TV și zbârnâie amândouă! aplauze

Eu sunt la UPC la TV pentru ca ei au fost primii in oras si avem trei posturi acasa la acelasi pret, initial cat pentru unul, iar pentru net suntem la o firma cu retea in oras care s-au unit cu RDS sau cam asa ceva. Avem telefon mobil DIGI de la ei, de cand s-au unit cu RDS-ul.
Sus In jos
http://www.zarazaitsme.blogspot.com/
Anahoret

MesajSubiect: Re: Cum am instalat internet-ul (tot o afacere)   Vin 27 Mar 2009, 19:36

@zaraza26 a scris:
Eu sunt la UPC la TV pentru ca ei au fost primii in oras si avem trei posturi acasa la acelasi pret, initial cat pentru unul
Și noi la fel!
În plus ne-am luat switch pentru net și joc NFS cu fi-miu. Ca să nu mai zic că în ultimul timp ne butonăm pe Mess când găsim câte ceva, că-i lungă calea de la el din dormitor până-n sufragerie! Și nu strigăm unul la altul ca să nu creadă vecinii că ne certăm!

MesajSubiect: Re: Cum am instalat internet-ul (tot o afacere)   Vin 27 Mar 2009, 19:44

@Anahoret a scris:
@zaraza26 a scris:
Eu sunt la UPC la TV pentru ca ei au fost primii in oras si avem trei posturi acasa la acelasi pret, initial cat pentru unul
Și noi la fel!
În plus ne-am luat switch pentru net și joc NFS cu fi-miu. Ca să nu mai zic că în ultimul timp ne butonăm pe Mess când găsim câte ceva, că-i lungă calea de la el din dormitor până-n sufragerie! Și nu strigăm unul la altul ca să nu creadă vecinii că ne certăm!

Asta cu netul nu pot s-o fac. Fiind conectati la server de retea, nu stiu cat m-ar costa sa avem internet la amandoua calculatoarele in acelasi timp. Dar avem pe rand. Yeap! Need for speed... si fiica mea a jucat si mai joaca jocuri cu masini. Zilele trecute am vazut o masina (reala)cu numarul asta si mi-am zis, uite, mai tin minte ce inseamna... oh da!
Sus In jos
Anahoret

MesajSubiect: Re: Cum am instalat internet-ul (tot o afacere)   Vin 27 Mar 2009, 19:57

Nu te costă nimic la net. Doar aparatul, cablul și, eventual, un triplu, dacă nu mai ai loc pentru alimentator.

Și eu am văzut o mașină reală cu numărul ăsta, la barieră, când veneam spre casă. Tăiase coloana și stătea pe contrasens în "pole position" ca să se strecoare primul când se ridica bariera. Mi-am râs drăcește în barbă... pe partea cealaltă era mașina Poliției, îl aștepta. Și în realitate nu scapi de ei ca în NFS! Evil or Very Mad

MesajSubiect: Re: Cum am instalat internet-ul (tot o afacere)   Sam 28 Mar 2009, 10:22

@Anahoret a scris:
Nu te costă nimic la net. Doar aparatul, cablul și, eventual, un triplu, dacă nu mai ai loc pentru alimentator.

Și eu am văzut o mașină reală cu numărul ăsta, la barieră, când veneam spre casă. Tăiase coloana și stătea pe contrasens în "pole position" ca să se strecoare primul când se ridica bariera. Mi-am râs drăcește în barbă... pe partea cealaltă era mașina Poliției, îl aștepta. Și în realitate nu scapi de ei ca în NFS! Evil or Very Mad

Cand esti conectat in retea te recunoaste dupa MAC. Ce-o fi ala... am auzit, da' am uitat! Cineva ne-a pus acelasi MAC si pe celalalt calculator si am rezolvat... in stilul local! oh da! Ca sa te treaca la ei cu doua calculatoare, sa iti ia doua MAC-uri in evidenta, costa... nu stiu cat.
Sus In jos
Anahoret

MesajSubiect: Re: Cum am instalat internet-ul (tot o afacere)   Sam 28 Mar 2009, 10:26

Înseamnă că la voi este altfel.
Eu nu am nici MAC nici MIAU nici HAM! Laughing Laughing Laughing
Sau poate am și nu știu? scratch Laughing

Numarul mesajelor : 1385
Data de inscriere : 23/03/2010

MesajSubiect: Re: Cum am instalat internet-ul (tot o afacere)   Joi 25 Mar 2010, 15:30

@Anahoret a scris:
Păi, MIAU ai... că doar năpârlește! oh da!
Sus In jos
zaraza26

MesajSubiect: Re: Cum am instalat internet-ul (tot o afacere)   Lun 29 Mar 2010, 12:20

@delta a scris:
@Anahoret a scris:

Mesajul lui Anahoret e din 2009... oh da!
Sus In jos
delta

MesajSubiect: Re: Cum am instalat internet-ul (tot o afacere)   Lun 29 Mar 2010, 12:58

@zaraza26 a scris:
@delta a scris:
@Anahoret a scris:
I-a decedat mâța-ntre timp? scratch
Sus In jos
zaraza26

MesajSubiect: Re: Cum am instalat internet-ul (tot o afacere)   Lun 29 Mar 2010, 13:08

@delta a scris:
@zaraza26 a scris:
@delta a scris:
@Anahoret a scris:
I-a decedat mâța-ntre timp? scratch

Nu, ca n-a avut ce. Exact invers, s-a procopsit cu un motan de toata frumusetea!
Sus In jos
Anahoret

MesajSubiect: Re: Cum am instalat internet-ul (tot o afacere)   Lun 29 Mar 2010, 17:33

Ca să fim mai exacți, m-a procopsit soția cu motanul.
Acum nu-i mai place, că s-a mărit și a început să "redecoreze" prin casă... bag seama că-și închipuia că motanul e ca mușcata: stă în ghiveci la fereastră! nu se poate

Avansează tot mai des ideea să-l ducem la țară, la soacră-mea.
Dar animalul s-a atașat de casa noastră... i-am produce o traumă dacă l-am duce în altă parte... de ce să chinuim un biet animal?
so funny!

MesajSubiect: Re: Cum am instalat internet-ul (tot o afacere)   Lun 29 Mar 2010, 17:47

@Anahoret a scris:
Dar animalul s-a atașat de casa noastră... i-am produce o traumă dacă l-am duce în altă parte... de ce să chinuim un biet animal?
so funny!
Trauma lu' Hector...
Sus In jos
Anahoret

MesajSubiect: Re: Cum am instalat internet-ul (tot o afacere)   Lun 29 Mar 2010, 17:53

aplauze Twisted Evil
... ăăăăă... care Hector? Laughing

MesajSubiect: Re: Cum am instalat internet-ul (tot o afacere)   

Sus In jos

Cum am instalat internet-ul (tot o afacere)
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
LUMINA LUMII :: ECONOMIE :: AFACERI-
Mergi direct la: