Pace!

AcasaFAQCautareMembriInregistrareConectare
__Nu sta in poartă, intră!__
Dum 24 Aug 2008, 20:37 Scris de Administrator

VIZITATORII au si ei o sansă de a posta pe acest Forum.
Doar pe acest topic - cine doreste acces la restul Forumului trebuie să se înregistreze.

Ca membri puteti avea acces total la subforumuri ce nu sunt afisate vizitatorilor, cum ar fi Muzică, Politică, Popasuri si altele.

Comentarii: 258
Ultimele subiecte
» Limba română
Mier 18 Iul 2018, 22:28 Scris de Ion

» MAXIME, CUGETĂRI...
Dum 15 Iul 2018, 04:42 Scris de Ciprian

» Vorbe de duh spuse de un cinic
Sam 14 Iul 2018, 16:06 Scris de dolion

» CUVINTE DE FOLOS (III)
Sam 14 Iul 2018, 15:54 Scris de dolion

» BANCURI
Joi 12 Iul 2018, 18:29 Scris de Ion

» CAMERA DE WHISKY
Sam 07 Iul 2018, 18:08 Scris de Anahoret

» Invatamant
Vin 06 Iul 2018, 02:20 Scris de Ion

» Chestii funny
Mar 03 Iul 2018, 11:11 Scris de zaraza26

» Casuta din padure
Lun 02 Iul 2018, 14:27 Scris de zaraza26

» Politica se face cu... caricaturi
Dum 10 Iun 2018, 14:44 Scris de Anahoret

» ANUNTURI
Sam 09 Iun 2018, 21:18 Scris de Anahoret

» Educatia în familie
Vin 08 Iun 2018, 14:01 Scris de zaraza26

» Una... Alta... în politică
Mar 05 Iun 2018, 17:59 Scris de Ion

» Klaus Johannis - Presedintele ales
Mar 05 Iun 2018, 07:32 Scris de dolion

» ASTAZI E ZIUA TA...
Lun 04 Iun 2018, 12:13 Scris de zaraza26

» Urari de sarbatori
Vin 13 Apr 2018, 15:52 Scris de ostrovna

» ENGLISH
Mier 28 Mar 2018, 20:52 Scris de Ion

» Eternul feminin
Lun 26 Mar 2018, 13:48 Scris de zaraza26

Cuvinte-cheie
1 istorie problema Popasul politica Limba curiozitati taieri Vremea maxime mediu 23 brasov 1918 padure reclame Când comment-143 Patapievici drumetie romana Literatura internet google sibiu muzica_traditionala
Iulie 2018
LunMarMierJoiVinSamDum
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
CalendarCalendar
Top postatori
Emil Condor

dolion

abbilbal

ostrovna

zaraza26

Anahoret

aurora

Cristina

Ion

zuum

Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Distribuiți | 

Ziua indragostitilor :love:

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Cristina

Numarul mesajelor : 5897
Localizare : acolo unde ma regasesc
Data de inscriere : 31/03/2009

MesajSubiect: Ziua indragostitilor :love:    Joi 10 Feb 2011, 09:36

Pentru mine si iubitul meu sot, numele acestei zile este mai putin important, fie ca se numeste Valentine's Day sau Dragobete, noi le indragim pe amindoua, sarbatoare sa fie ! smile

In general si fara sa ne limitam doar la o zi anume, o femeie asteapta de la iubitul ei sa dea dovada de continuitate si profunzime in manifestarea iubirii sale.

Aspira ca la rindul ei, sa fie iubita, adorata si ingrijita precum si ea iubeste, adora si ingrijeste pe cel drag.

Vrea sa-l simta pe iubitul sau puternic, curajos, nobil si generos, capabil de a infrunta orice greutati, pentru a o cuceri sau apara.

Femeia doreste ca el sa o inteleaga, sa-i perceapa natura profund sensibila si sa aiba incredere in intuitia ei.

O femeie pretentioasa, ca mine Very Happy , pretinde o totala sinceritate, franchete si vrea sa comunice cit mai profund cu fiinta iubita.

Doreste sa fie mereu pusa in valoare, doreste foarte mult sa fie admirata si transfigurata de cel pe care il iubeste.

Cauta mereu si mereu prezenta lui, pentru ca numai alaturi de el se simte implinita si fericita, la randul sau fiind capabila sa daruiasca implinire si fericire.

Spera mai intii sa recunoasca profunzimea sentimentelor celui pe care il iubeste, pentru ca apoi sa-i apartina cu totul.

Ii place sa se joace plina de gingasie si candoare dans si se bucura cind il gaseste pe cel care stie sa se joace cu ea smile .

Ii place sa-si priveasca iubitul si sa-si spuna: "Este atat de frumos si de puternic, in acelasi timp. Este plin de entuziasm in tot ceea ce face si da dovada de o vointa de nezdruncinat." Cum ar putea sa nu-l iubeasca? smile

Mereu bucuros si hotarit, cu simtul umorului si dind dovada de tenacitate, el reuseste in aproape tot ce isi propune. Desigur ca o iubeste profund, pentru ca este sincer si onest Wink . Dovada cei 28 de ani de casnicie, respect si iubire neintrerupte. Dovada fiul lor nascut din dragoste.

Ma uit la iubitul meu si-i surprind zimbetul atunci cand ma vede smile , i se vede dorul sclipindu-i in ochii duiosi. Uite cu cita caldura ma priveste, dorind parca sa-mi intre direct in suflet. Stie sa-mi aline gindurile si stie sa-mi mingaie sufletul, doar cu o privire. Iubitul meu este puternic, dar plin de tact si delicat, in acelasi timp. In plus stie cum sa ma faca sa-l doresc, caci senzualitatea sa emana din fiecare gest pe care-l face cind suntem impreuna. El este cel pe care l-am asteptat si l-am visat, de cind eram copila! love

Dar ca sa fie buna, te rog: "Nu crede nimic, indiferent unde ai citit sau cine a spus un anumit lucru, chiar daca l-am spus chiar eu, nu crede nimic decat atunci cand el se potriveste judecatii tale si bunului tau simt." - Buddha
Sus In jos
zaraza26

Numarul mesajelor : 8490
Varsta : 53
Localizare : Nasaud
Data de inscriere : 02/10/2008

MesajSubiect: Re: Ziua indragostitilor :love:    Joi 10 Feb 2011, 12:43

@Cristina a scris:
Pentru mine si iubitul meu sot, numele acestei zile este mai putin important, fie ca se numeste Valentine's Day sau Dragobete, noi le indragim pe amindoua, sarbatoare sa fie ! smile

Pentru mine ziua asta (sau alta) e o ocazie sa visez cu ochii deschisi, e o ocazie sa seman inimioare peste tot si daca-mi dai voie, cu permisiunea ta, o sa fac niste adnotari pe aici, ca un copil ce mazgaleste peretii cu inimioare. Daca scriam de una singura iesea ceva stangaci. Asa, ma fac ecoul gandurilor tale, o voce care altfel nu s-ar apuca de una singura de asa o intreprindere... Numai bine, ca ecoul se stie ca e mai slab decat ce l-a provocat. smile

Nu stiu cat indrageste sotul meu aceste zile, dar daca ma comport dragastos si ii fac si ceva dulce, le indrageste precis! I love you

Citat :
In general si fara sa ne limitam doar la o zi anume, o femeie asteapta de la iubitul ei sa dea dovada de continuitate si profunzime in manifestarea iubirii sale.

Am invatat ca trebuie sa-mi iau lupa si sa vad aceste dovezi, sa imi repet mie insami ca daca nu le simt, nu inseamna ca nu exista ceva in sufletul lui. Eu sunt o fire care are nevoie... exact de ceea ce spui tu aici si mai jos. Sotul meu e o fire care nu se lasa usor descoperita. Astrologia imi da dreptate si mi-l descopera ea. Acolo zice ca nu-si lasa la vedere adevarata fire in intimitate. Si mai zice ca are o multime de fatete in casnicie. Si e normal apoi sa scrie ca sotia sa manifeste o afectiune fluctuanta, nu?. Wink

Citat :
Aspira ca la rindul ei, sa fie iubita, adorata si ingrijita precum si ea iubeste, adora si ingrijeste pe cel drag.

Noroc ca ne respectam reciproc si ca stim ca suntem niste firi sensibile. Fiecare ii lasa celuilalt un pic de indepedenta. Si eu chiar am nevoie de asta. Scrie la horoscop! Si nu oricare, ci pe www.astro.com, unde ia in considerare ora, minutul nasterii si locatia. Am nevoie de independenta spirituala.

Citat :
Vrea sa-l simta pe iubitul sau puternic, curajos, nobil si generos, capabil de a infrunta orice greutati, pentru a o cuceri sau apara.

Aici pot sa-i dau punctaj maxim... love

Citat :
Femeia doreste ca el sa o inteleaga, sa-i perceapa natura profund sensibila si sa aiba incredere in intuitia ei.

Sa o luam de la coada. Are incredere in intuitia mea, cu exceptia cazurilor cand isi inchipuie ca as putea sa-i explic niste hotarari luate de mine... In rest e bine ca nu isi bate capul sa ma inteleaga, nici eu nu pot, daca ar fi sa incerc asa ceva. Ma iau asa cum sunt, o visatoare, care isi poarta emotiile prin montagne-russe.

Citat :
O femeie pretentioasa, ca mine Very Happy , pretinde o totala sinceritate, franchete si vrea sa comunice cit mai profund cu fiinta iubita.

Daaaa, exact asa! acord Dar ar fi bine sa nu pretind, ca pretind degeaba. Si prea multa sinceritate strica.

Citat :
Doreste sa fie mereu pusa in valoare, doreste foarte mult sa fie admirata si transfigurata de cel pe care il iubeste.

Ce bine ne potrivim noi doua! smile

Citat :
Cauta mereu si mereu prezenta lui, pentru ca numai alaturi de el se simte implinita si fericita, la randul sau fiind capabila sa daruiasca implinire si fericire.

Eh, vise... Ecoul a ajuns departe, abia se mai aude.

Citat :
Spera mai intii sa recunoasca profunzimea sentimentelor celui pe care il iubeste, pentru ca apoi sa-i apartina cu totul.

Corect! mwah!

Citat :
Ii place sa se joace plina de gingasie si candoare dans si se bucura cind il gaseste pe cel care stie sa se joace cu ea smile .

Se mai intampla si asta, ca lumea e larga...

Citat :
Ii place sa-si priveasca iubitul si sa-si spuna: "Este atat de frumos si de puternic, in acelasi timp. Este plin de entuziasm in tot ceea ce face si da dovada de o vointa de nezdruncinat." Cum ar putea sa nu-l iubeasca? smile

Asa ma gandesc si eu, si astfel am demonstrat existenta sentimentelor noastre prin metoda reducerii la absurd! scratch

Citat :
Mereu bucuros si hotarit, cu simtul umorului si dind dovada de tenacitate, el reuseste in aproape tot ce isi propune. Desigur ca o iubeste profund, pentru ca este sincer si onest Wink . Dovada cei 28 de ani de casnicie, respect si iubire neintrerupte. Dovada fiul lor nascut din dragoste.

Ecou, ecou, eco...u... respect neintrerupt...

Citat :
Ma uit la iubitul meu si-i surprind zimbetul atunci cand ma vede smile , i se vede dorul sclipindu-i in ochii duiosi. Uite cu cita caldura ma priveste, dorind parca sa-mi intre direct in suflet. Stie sa-mi aline gindurile si stie sa-mi mingaie sufletul, doar cu o privire. Iubitul meu este puternic, dar plin de tact si delicat, in acelasi timp. In plus stie cum sa ma faca sa-l doresc, caci senzualitatea sa emana din fiecare gest pe care-l face cind suntem impreuna. El este cel pe care l-am asteptat si l-am visat, de cind eram copila! love

Va admir si sa stiti ca sunteti foarte speciali! Rara avis! Wink mwah!
Sus In jos
http://www.zarazaitsme.blogspot.com/
Cristina

MesajSubiect: Re: Ziua indragostitilor :love:    Joi 10 Feb 2011, 13:15

Exista multi oameni speciali in aceasta lume, trebuie doar sa-i descoperim, Zaraza smile . Poti sa-i spui noroc sau poti sa-i spui intuitie la alegere, fapt este ca ne-am gasit perechea, iar ca noi sunt multe femei, cred eu secret . De mica am stiut alaturi de ce fel de barbat imi doresc sa-mi traiesc viata (poate ca asta ii datorez -in primul rind- tatalui meu, odihneasca-se in pace!). De mica am fost o fire "prea" sincera si directa pentru unii si catalogata -astfel- ca fiind o fire "dificila" de altii Laughing , de mica mi-a cam placut sa fac ce vreau si nu ce-mi impun altii (dovada ca -la 20 de ani- am fugit de-acasa, pentru a trai alaturi de alesul meu Very Happy ) si tot copila fiind, imi aduc aminte cum ma rugam seara -cu privirea atintita spre cerul instelat- sa-mi pot face un cuib linistit, impreuna cu un om bun alaturi smile . Problema a fost cind l-am intilnit Laughing : atunci m-am cam speriat, ma gindeam ca sunt cam prea afurisita pentru el Laughing, drept pentru care l-am indepartat si refuzat luni bune (si fara un motiv serios, evident Wink ) . Noroc (sau destin?) ca el nu s-a lasat pina nu mi-am deschis sufletul complet, iar de-atunci suntem ... trup si-un suflet love .

Dar ca sa fie buna, te rog: "Nu crede nimic, indiferent unde ai citit sau cine a spus un anumit lucru, chiar daca l-am spus chiar eu, nu crede nimic decat atunci cand el se potriveste judecatii tale si bunului tau simt." - Buddha
Sus In jos
zaraza26

MesajSubiect: Re: Ziua indragostitilor :love:    Joi 10 Feb 2011, 13:43

@Cristina a scris:
Exista multi oameni speciali in aceasta lume, trebuie doar sa-i descoperim, Zaraza smile . Poti sa-i spui noroc sau poti sa-i spui intuitie la alegere, fapt este ca ne-am gasit perechea, iar ca noi sunt multe femei, cred eu secret . De mica am stiut alaturi de ce fel de barbat imi doresc sa-mi traiesc viata (poate ca asta ii datorez -in primul rind- tatalui meu, odihneasca-se in pace!). De mica am fost o fire "prea" sincera si directa pentru unii si catalogata -astfel- ca fiind o fire "dificila" de altii Laughing , de mica mi-a cam placut sa fac ce vreau si nu ce-mi impun altii (dovada ca -la 20 de ani- am fugit de-acasa, pentru a trai alaturi de alesul meu Very Happy ) si tot copila fiind, imi aduc aminte cum ma rugam seara -cu privirea atintita spre cerul instelat- sa-mi pot face un cuib linistit, impreuna cu un om bun alaturi smile . Problema a fost cind l-am intilnit Laughing : atunci m-am cam speriat, ma gindeam ca sunt cam prea afurisita pentru el Laughing, drept pentru care l-am indepartat si refuzat luni bune (si fara un motiv serios, evident Wink ) . Noroc (sau destin?) ca el nu s-a lasat pina nu mi-am deschis sufletul complet, iar de-atunci suntem ... trup si-un suflet love .

Fiecare e special, eu asa cred. Fiecare poate inflori si poate etala o minunatie de talente, ma rog, si un singur talent sa fie, dar sa estompeze restul. Laughing
Cred ca fiecare isi merita partenerul, daca bineinteles nu ii schimba prea des. Laughing Daca stai si te uiti cu atentie, multi din cei care nu se inteleg sunt superficiali si nu ca chiar nu se pot intelege cu partenerul.
Clar ca sotul meu avea nevoie de cineva cu muuulta rabdare, dar nu vrea sa recunoasca asta, sau cum spunea cineva, undeva, nu isi arata sensibilitatea si iubirea ca sa nu-i scada autoritatea. Pacat, pentru ca eu nu prea agreez autoritatea in stare pura.
Iar eu nu ma multumeam decat cu un sot foarte inteligent si foarte bun la suflet. De aceea nu m-am mirat cand in acelasi horoscop scria ca sotul meu va fi unul atins de geniu. Wink Si ma astept sa aiba intr-o zi succes cu cartile lui. A scos doua si, dupa o pauza, urmeaza a treia cam prin vara. Adica in vara va obtine intr-un fel sau altul banii necesari pentru editarea ei! bravo
Sus In jos
CRUCIAT

Numarul mesajelor : 1568
Data de inscriere : 28/10/2010

MesajSubiect: Re: Ziua indragostitilor :love:    Joi 10 Feb 2011, 15:46

Cristina, frumoasa declaratie de dragoste facuta sotului tau; daca stie si romaneste... sunny
Mi-ai "facut" ziua! ( se zice pe aici, in loc de a zice-m-ai bine dispus)
Ca de obicei, Zaraza, cinti la acompaniament... mwah! si cinti minunat si tu. Felicitari sotului si succes-imi poti spune cartile lui-titluri? rugă

MesajSubiect: Re: Ziua indragostitilor :love:    Joi 10 Feb 2011, 17:27

@CRUCIAT a scris:
daca stie si romaneste... sunny
Desi e nascut in Italia, stie foaaarte bine romaneste smile ... cind vrea Very Happy .
@CRUCIAT a scris:
Mi-ai "facut" ziua! ( se zice pe aici, in loc de a zice-m-ai bine dispus)
Very Happy ma bucur hug2 !

Sus In jos
Cristina

MesajSubiect: Re: Ziua indragostitilor :love:    Joi 10 Feb 2011, 17:35

@zaraza26 a scris:

Fiecare e special, eu asa cred.
De acord cu tine smile , doar ca -in functie de sistemul propriu de valori- unii sunt mai speciali pentru mine, decit altii Very Happy .
@zaraza26 a scris:
Fiecare poate inflori si poate etala o minunatie de talente, ma rog, si un singur talent sa fie, dar sa estompeze restul. Laughing
Desigur smile , poate inflori orice si oricine, chiar si papadia infloreste, doar ca eu prefer margaritarele Very Happy ("chelu' cu tichie" mi l-am gasit Laughing ).
@zaraza26 a scris:
Cred ca fiecare isi merita partenerul
O, da! smile Fiecare, dupa chipul si asemanarea sa, cred eu Very Happy .
@zaraza26 a scris:
Si ma astept sa aiba intr-o zi succes cu cartile lui. A scos doua si, dupa o pauza, urmeaza a treia cam prin vara. Adica in vara va obtine intr-un fel sau altul banii necesari pentru editarea ei! bravo
Frumos! bravo Ii doresc succes si public larg Very Happy !

ps: din ce domeniu sunt cartile? smile ...

Sus In jos
zaraza26

MesajSubiect: Re: Ziua indragostitilor :love:    Joi 10 Feb 2011, 20:52

Cica site-ul e too busy si am pierdut tot ce scrisesem... affraid

Sotul meu oscileaza intre proza si poezie. I-au fost publicate vreo doua poezii intr-o revista, apoi a aparut cu proza intr-o antologie si in cele doua carti de autor. Ultima carte putea fi si proza, si poezie. Asa mi-a spus. Nu stiu cum a ramas. La celelalte doua imi arata fragmente ce erau definitive. Acum nu a mai facut asa, nu stiu nimic nici de coperta. Am inteles ca si-a schimbat si stilul de scris. A schimbat si stilul fatza de mine. Laughing

Prima carte se numeste Moarte printre stabilopozi, iar a doua, Unele consideratii asupra tehnicii salvarii aparentelor. Numele autorului Very Happy Sorin Catarig. smile A avut sansa sa fie ajutat de Ovidiu Nimigean, scriitor cunoscut in anumite cercuri si fost coleg de al sau in liceu - clase paralele. Spre sfarsitul liceului, Sorin nu era hotarat daca sa dea la Politehnica sau la Litere. A ales Politehnica. Cu Ovidiu s-a re-intalnit printr-o intamplare, acum mai multi ani. Cum? Ovidiu locuia in Iasi, asa cum banuia si Sorin. Ne-am intalnit toti trei intr-un tramvai. Ovidiu purta barba si Sorin totusi l-a recunoscut... Eram in Iasi deoarece venisem sa-mi vad locurile natale. Uite cum e viata! smile
Sus In jos
Emil Condor

Numarul mesajelor : 22402
Varsta : 59
Localizare : mereu cu voi
Data de inscriere : 23/08/2008

MesajSubiect: Re: Ziua indragostitilor :love:    Vin 11 Feb 2011, 04:37

Sus In jos
Cristina

MesajSubiect: Re: Ziua indragostitilor :love:    Vin 11 Feb 2011, 07:50

Sus In jos
Cristina

MesajSubiect: Re: Ziua indragostitilor :love:    Vin 11 Feb 2011, 08:39

Sus In jos
Cristina

MesajSubiect: Re: Ziua indragostitilor :love:    Vin 11 Feb 2011, 08:40

Sus In jos
zaraza26

MesajSubiect: Re: Ziua indragostitilor :love:    Vin 11 Feb 2011, 11:37

Pacat ca n-o sa am timp zilele astea sa pun ceva inimioare pe aici. Maine tragem o fuga pana la Cluj, asa ca azi trebuie sa fac niste sarmale. Iar duminica poate reusesc sa fac dulce. La serviciu azi e zi scurta, asa ca abia apuc sa fac analizele si sa mai scriu aici, ca netul oricum are viteza mica si nu pot cauta ceva. Mai degraba as fi cautat acasa pe calculator, ca am adunat cu sarg de-a lungul timpului niste inimioare si poate imi veneau idei. Dar, asa cum spunea Cristina, facem ziua indragostitilor oricand. Asa ca as putea veni aici si altadata! love
Sus In jos
Cristina

MesajSubiect: Re: Ziua indragostitilor :love:    Vin 11 Feb 2011, 18:36

Vezi, daca pregatesti si desert, nu uita sa iei vreo 3-4 capsuni, le tai in jumatati (pe lung, de la codita in jos, nu pe lat) si aranjeaza-le deasupra desertului. Ele au forma de inimioara, asa, taiate I love you .

Sus In jos
Cristina

MesajSubiect: Re: Ziua indragostitilor :love:    Vin 11 Feb 2011, 19:02

Sus In jos
Emil Condor

MesajSubiect: Re: Ziua indragostitilor :love:    Sam 12 Feb 2011, 19:58

Nu sunt împotriva sărbătorilor, dar personal nu le tin. Mă stiti, deja...
Pentru mine, orice sărbătoare poate fi 365 de zile pe an, mai ales asta care se referă la dragoste. love

Cristina

MesajSubiect: Re: Ziua indragostitilor :love:    Dum 13 Feb 2011, 08:35

Un lucru bun al sarbatorilor este ca te fac sa le aprofundezi, poate mai mult decit daca le-ai tine in cele "365" de zile pe an. Sa fie chiar zilnic sarbatoare, cred ca m-as plictisi repede, ce-i mult strica si tare mi-e teama ca mi-as pierde interesul, as omite chiar esenta unei sarbatori, in sine. Mai rarutz, ca-i mai dragutz Very Happy ...

Sus In jos
zaraza26

MesajSubiect: Re: Ziua indragostitilor :love:    Lun 14 Feb 2011, 09:06

Va invit la o prajiturica!
Are crema de ness, de aici culoarea. Inimioara am desenat-o de fatza cu... adrisantul! Laughing

Cu aceasta ocazie ii multumesc lui Emil ca ne-a pus un header in armonie cu aceasta zi! Stiu ca a facut-o special pentru noi si de aceea e un gest deosebit! mwah!

Sus In jos
Cristina

MesajSubiect: Re: Ziua indragostitilor :love:    Lun 14 Feb 2011, 09:25

A fi iubita
de Iulia Hasdeu

Ai murit, o, Beatrice, in floarea virstei sfinte...
Cu dragostea-i poetul te-a insufletit;
Prin versurile sale ne sta mereu in minte
Imaginea ta dulce, caci Dante te-a iubit.
Ti-a fost, o, Eloise, fatala dimineata.
De Abelard iubita, fu sincer dragu-ti crez,
Si - crin in minastire - sfirsitu-ti-ai viata...
Dar, ca pe Beatrice, eu te invidiez.
Tu-l plingi pe Cid, Ximena, fiindca, aspra, soarta
Potrivnica iti este si nu-l mai poti vedea.
El te-a iubit... Iubirea invinge chiar si moartea;
De-aceea-ntotdeauna eu te voi invia!
Ah, sa te stii iubita! Ce sfinta fericire!
Sa plingi atunci iti vine, dar lacrime ceresti!
Sa mori iubind!... Ah, moarte de har si norocire.
Cind mori in nimb de soare, ca-n el sa retraiesti!...

Sus In jos
dolion

Numarul mesajelor : 22152
Varsta : 66
Data de inscriere : 31/05/2009

MesajSubiect: Re: Ziua indragostitilor :love:    Lun 14 Feb 2011, 18:11

Zaraza, Zaraza, acum realizez cat de tanara esti; felul in care te bucuri de aceasta zi, denota ca inca mai ai fluturasi in stomac! Bravo tie, mentine-te asa si atingi suta (de ani!).
E valabil si pentru tine, Cristina, vad ca si tie-ti tresalta inima!

Numarul mesajelor : 1568
Data de inscriere : 28/10/2010

MesajSubiect: Re: Ziua indragostitilor :love:    Lun 14 Feb 2011, 21:19

Eu va prezint dulciurile zilei, facute de dimineata tare si...la care "s-a umblat" pina am venit acasa! Very Happy

Mille- feuilles-cu crema de vanilie si tort de crema de ciocolata si frisca. Very Happy

Numarul mesajelor : 17567
Localizare : Cetatea Bălgrad, Transilvania
Data de inscriere : 28/09/2008

MesajSubiect: Re: Ziua indragostitilor :love:    Mar 15 Feb 2011, 00:08

Nici nu-i de mirare că cei lăsați acasă nu au rezistat.

dolion

Numarul mesajelor : 22152
Varsta : 66
Data de inscriere : 31/05/2009

MesajSubiect: Re: Ziua indragostitilor :love:    Mar 15 Feb 2011, 00:59

Am capatat insomnie de la atatea dulciuri! Din cauza ca am ramas cu privitul.

MesajSubiect: Re: Ziua indragostitilor :love:    Mar 15 Feb 2011, 10:33

@dolion a scris:
Am capatat insomnie de la atatea dulciuri! Din cauza ca am ramas cu privitul.

Decat diabet... mwah!
Sus In jos
Emil Condor

MesajSubiect: Re: Ziua indragostitilor :love:    Lun 13 Feb 2012, 00:50

Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Ziua indragostitilor :love:    

Sus In jos