Pace!

AcasaFAQCautareMembriInregistrareConectare
__Nu sta in poartă, intră!__
Dum 24 Aug 2008, 20:37 Scris de Administrator

VIZITATORII au si ei o sansă de a posta pe acest Forum.
Doar pe acest topic - cine doreste acces la restul Forumului trebuie să se înregistreze.

Ca membri puteti avea acces total la subforumuri ce nu sunt afisate vizitatorilor, cum ar fi Muzică, Politică, Popasuri si altele.

Comentarii: 258
Ultimele subiecte
» Colecția de povestiri științifico-fantastice
Astazi la 15:12 Scris de zaraza26

» Vorbe de duh spuse de un cinic
Mier 14 Noi 2018, 06:24 Scris de dolion

» ION
Mar 13 Noi 2018, 21:08 Scris de Anahoret

» Veștile triste
Mier 31 Oct 2018, 17:25 Scris de Anahoret

» ANUNTURI
Mar 30 Oct 2018, 09:45 Scris de zaraza26

» LUMEA IN CARE TRAITI
Mar 30 Oct 2018, 07:30 Scris de Anahoret

» ZBOR DE CONDOR
Sam 27 Oct 2018, 19:53 Scris de Emil Condor

» Ce mi-a placut azi
Mier 24 Oct 2018, 16:58 Scris de Ion

» POPASUL PRISMA CONDOR
Mier 24 Oct 2018, 14:53 Scris de zaraza26

» Invatamant
Mier 03 Oct 2018, 14:23 Scris de zaraza26

» Știri muzicale
Mar 02 Oct 2018, 21:11 Scris de ostrovna

» Subiectul zilei
Lun 01 Oct 2018, 15:11 Scris de zaraza26

» Traditia ortodoxa
Lun 01 Oct 2018, 08:05 Scris de Ciprian

» CUVINTE DE FOLOS (III)
Dum 30 Sept 2018, 12:26 Scris de dolion

» Eternul feminin
Mier 29 Aug 2018, 01:28 Scris de Ciprian

» ENGLISH
Mar 21 Aug 2018, 12:37 Scris de zaraza26

» Politica se face cu... caricaturi
Joi 09 Aug 2018, 14:10 Scris de zaraza26

» Limba română
Sam 04 Aug 2018, 21:22 Scris de Anahoret

Cuvinte-cheie
muzica_traditionala internet mediu 1 23 reclame taieri brasov Literatura Patapievici romana placut sibiu maxime padure Popasul Când istorie Limba 1918 comment-143 politica drumetie problema google curiozitati
Noiembrie 2018
LunMarMierJoiVinSamDum
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
CalendarCalendar
Top postatori
dolion

Emil Condor

abbilbal

ostrovna

zaraza26

Anahoret

aurora

Cristina

Ion

zuum

Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Distribuiți | 

LUMEA IN CARE TRAITI

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
dolion

Numarul mesajelor : 22573
Varsta : 67
Data de inscriere : 31/05/2009

MesajSubiect: Re: LUMEA IN CARE TRAITI   Lun 17 Oct 2011, 10:49

Aseara, avocata Paula Iacob, spunea la Antena 3, ca daca ea ar judeca procesul lui Huidu, i-ar da cu suspendare, pentru ca:
- este persoana publica
- are doi copii de crescut
- are o inteligenta sclipitoare
Spuneti si voi daca acestea sunt argumente de om normal, nu mai punem la socoteala ca individa e avocat... probabil isi pregateste pledoaria de aparator, in viitorul proces.

MesajSubiect: Re: LUMEA IN CARE TRAITI   Lun 17 Oct 2011, 10:52

Alta perla la aceiasi tembeliziune: la vederea fulgilor de nea, Huidu, a fost teleportat cu un an in urma, pe partia de schi si asa se explica gafa facuta... nu mai am cuvinte!

MesajSubiect: Re: LUMEA IN CARE TRAITI   Lun 17 Oct 2011, 10:54

Ma intreb, sotia lui Huidu, nu si-a dat seama ca nu mai poate conduce in conditii depline de securitate? Erau in joc vietile copiilor, daca de vietile lor nu le pasa!

Vizitator

MesajSubiect: Re: LUMEA IN CARE TRAITI   Lun 17 Oct 2011, 11:27

@dolion a scris:
Aseara, avocata Paula Iacob, spunea la Antena 3, ca daca ea ar judeca procesul lui Huidu, i-ar da cu suspendare, pentru ca:
- este persoana publica
- are doi copii de crescut
- are o inteligenta sclipitoare
Spuneti si voi daca acestea sunt argumente de om normal, nu mai punem la socoteala ca individa e avocat... probabil isi pregateste pledoaria de aparator, in viitorul proces.
Deci dupa distinsa d-na daca esti persoana publica poti sa omori oameni dupa pofta inimii !! Rolling Eyes :thumbs down: nu se poate(2) Inclusiv daca esti inteligent!! Este intr-adevar incredibil! Sad
@dolion a scris:

Alta perla la aceiasi tembeliziune: la vederea fulgilor de nea, Huidu, a fost teleportat cu un an in urma, pe partia de schi si asa se explica gafa facuta... nu mai am cuvinte!
Parerea mea este ca se va intampla la fel ca si in cazul lui Carmen Paunescu. Si aia a intrat cu gipanul in oameni omorand o familie intreaga si n-a patit nimic. Sad :thumbs down:
Sus In jos
Doina

Numarul mesajelor : 380
Varsta : 62
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 29/04/2009

MesajSubiect: Re: LUMEA IN CARE TRAITI   Lun 17 Oct 2011, 12:20

UPDATE 3: a mai decedat inca o persoana. Accidentul provocat de Huidu a ajuns la trei morti.

Numarul mesajelor : 13550
Varsta : 61
Data de inscriere : 03/03/2009

MesajSubiect: Re: LUMEA IN CARE TRAITI   Lun 17 Oct 2011, 13:23

@Doina a scris:
UPDATE 3: a mai decedat inca o persoana. Accidentul provocat de Huidu a ajuns la trei morti.

Pacat ,Dumnezeu sa -i ierte pe toti si pe huidu .

Cred ca ai dreptate vad ca se tergiverseaza .analizeaza etc...
Sus In jos
Emil Condor

Numarul mesajelor : 22408
Varsta : 59
Localizare : mereu cu voi
Data de inscriere : 23/08/2008

MesajSubiect: Re: LUMEA IN CARE TRAITI   Mar 18 Oct 2011, 05:39

@dolion a scris:
Spunea cineva ca in Franta, daca suferi un accident, cum l-a avut Huidu la schi, iti ridica din oficiu dreptul de a conduce si numai in urma acordului unei comisii de medici, poti da din nou examen, pentru un nou permis!
Mi se pare foarte corectă procedura din Franta.

În cazul de fată, locul lui Huidu nu poate fi altundeva decât după gratii.
Nu înteleg cum mai pot exista persoane ce să-l sustină pe acest criminal,
bineînteles, exceptând familia sa si avocatul care e normal să fie cu el.

dolion

MesajSubiect: Re: LUMEA IN CARE TRAITI   Joi 20 Oct 2011, 09:28

FETITA CALCATA DE DOUA MASINI SE LUPTA PENTRU VIATA

Fetita din China lovita de doua masini si ignorata de 18 trecatori, este in coma si se lupta pentru viata ei. Vezi filmul care a socat o planeta intreaga! Miliarde de oameni au ramas fara cuvinte vazand clipul in care o fetita de numai doi ani este lovita de o masina care trece cu rotile peste ea, apoi din nou calcata la propriu de o alta. In urmatoarele minute, 18 oameni au trecut pe langa copilul intins intr-o balta de sange. Abia trecatorul cu numarul 19 s-a oprit sa vada ce e cu micuta.

Fetita este in viata

Desi initial se credea ca fetita, pe nume Yue Yue, a decedat in urma accidentului, presa chineza anunta ca ea se lupta in continuare pentru viata ei. Desi este in coma si nu a depasit pericolul, se pare ca dupa zile de tratament, ea poate respira cu ajutorul unui aparat si isi va putea folosi bratele. Doctorii banuiesc ca i-a fost afectat creierul si va ramane cu sechele pentru toata viata.

Soferii vinovati au fost arestati

Yue Yue a fost scapata din ochi pentru cateva minute, timp in care a iesit din magazinul parintilor pe o alee pe unde treceau masini. De aici a inceput calvarul ei. Camera de supraveghere a surprins imaginile care au facut inconjurul lumii, dar au ajutat si la prinderea soferilor vinovati.
Acestia au fost deja arestati si au declarat ca nu au vazut copilul pentru ca era intuneric. La fel au sustinut si trecatorii care au ignorat-o, desi se vede clar in clip ca unii din ei se uita curiosi spre copil.
Conform presei chineze, primul sofer vinovat vorbea la telefon in momentul accidnetului si nu a fost atent. El l-ar fi sunat pe tatal fetitei si i-ar fi spus “Cand am vazut ca sangereaza, am decis sa fug, din moment ce nu era niciun martor in jur.” Din fericire, a existat un martor, camera de supraveghere.

Salvatorul, recompensat de autoritati

Cel care a indraznit sa se apropie de fetita ranita, un gunoier, a fost recompensat de autoritatile chineze cu 1500 de dolari. Cat despre ceilalti trecatori, comportamentul lor a starnit revolta chinezilor, care au lasat peste 4 milioane de comentarii pe o platforma de socializare. Internauti spun ca acest incident este o rusine pentru poporul chinez.