Pace!

AcasaFAQCautareMembriInregistrareConectare
__Nu sta in poartă, intră!__
Dum 24 Aug 2008, 20:37 Scris de Administrator

VIZITATORII au si ei o sansă de a posta pe acest Forum.
Doar pe acest topic - cine doreste acces la restul Forumului trebuie să se înregistreze.

Ca membri puteti avea acces total la subforumuri ce nu sunt afisate vizitatorilor, cum ar fi Muzică, Politică, Popasuri si altele.

Comentarii: 258
Ultimele subiecte
» CUVINTE DE FOLOS (III)
Ieri la 12:49 Scris de dolion

» Vorbe de duh spuse de un cinic
Ieri la 12:45 Scris de dolion

» Invatamant
Ieri la 12:41 Scris de dolion

» ANUNTURI
Vin 14 Sept 2018, 20:57 Scris de dolion

» Eternul feminin
Mier 29 Aug 2018, 01:28 Scris de Ciprian

» ENGLISH
Mar 21 Aug 2018, 12:37 Scris de zaraza26

» Politica se face cu... caricaturi
Joi 09 Aug 2018, 14:10 Scris de zaraza26

» Limba română
Sam 04 Aug 2018, 21:22 Scris de Anahoret

» STIRI SOCIALE
Vin 20 Iul 2018, 11:10 Scris de zaraza26

» MAXIME, CUGETĂRI...
Dum 15 Iul 2018, 04:42 Scris de Ciprian

» BANCURI
Joi 12 Iul 2018, 18:29 Scris de Ion

» Vorbe de duh spuse de un cinic
Dum 08 Iul 2018, 09:50 Scris de dolion

» CAMERA DE WHISKY
Sam 07 Iul 2018, 18:08 Scris de Anahoret

» Chestii funny
Mar 03 Iul 2018, 11:11 Scris de zaraza26

» Casuta din padure
Lun 02 Iul 2018, 14:27 Scris de zaraza26

» Educatia în familie
Vin 08 Iun 2018, 14:01 Scris de zaraza26

» Una... Alta... în politică
Mar 05 Iun 2018, 17:59 Scris de Ion

» Klaus Johannis - Presedintele ales
Mar 05 Iun 2018, 07:32 Scris de dolion

Cuvinte-cheie
taieri Popasul romana sibiu muzica_traditionala comment-143 1 Literatura Când 23 padure Limba maxime brasov reclame istorie politica curiozitati Vremea google Patapievici mediu problema 1918 internet drumetie
Septembrie 2018
LunMarMierJoiVinSamDum
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Top postatori
dolion

Emil Condor

abbilbal

ostrovna

zaraza26

Anahoret

aurora

Cristina

Ion

zuum

Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Distribuiți | 

Propuneri, Cereri, Sesizari

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 14 ... 24, 25, 26, 27, 28  Urmatorul
AutorMesaj
dolion

Numarul mesajelor : 22505
Varsta : 67
Data de inscriere : 31/05/2009

MesajSubiect: Re: Propuneri, Cereri, Sesizari   Vin 19 Dec 2014, 20:25

Am 63 de ani, dar nu credeam ca ma voi confrunta cu asa ceva... se pare ca cineva are mari probleme... va rog pe fiecare, mergeti pe firul postarilor mele si aratati-mi o singura jignire adusa cuiva de pe acest forum... nu exista asa ceva, am o educatie ce nu-mi da voie sa aduc jigniri, ofense, batjocoriri... glume fac si cu perdea si fara, dar e gluma, iar daca omul nu stie de ea, a doua oara nu mai glumesc cu persoana respectiva. Mi se reproseaza ca am declarat ca sunt misogin... la serviciu suntem 4 barbati si 21 de femei, cu sefa in frunte... si lor le-am spus ca sunt misogin, dar una n-a avut ceva de comentat, ba din contra, e motiv de facut glume si de demonstrat din partea lor ca nu am de ce sa fiu misogin... dar sunt fete de fete, ma aprecieaza pentru ajutorul ce-l primesc de la mine in rezolvarea sarcinilor de serviciu si totdeauna spun ca de n-as fi eu, viata ar fi prea trista... sunt optimist si le insuflu si lor starea aceasta... nu m-au vazut niciodata trist, nu am fost niciodata nervos!
Dar din aceasta nefericita poveste de aici de pe forum, am tras o concluzie: nu exista oameni buni si oameni rai clar delimitati, fiecare om indiferent cat de bun este (sau se crede) are si parti rele si fiecare om catalogat ca "rau" are si parti bune, problema este ca partile rele sa nu depaseasca anumite limite (impuse de morala si de societate).

Numarul mesajelor : 252
Varsta : 71
Localizare : colțisorul meu
Data de inscriere : 01/12/2011

MesajSubiect: Re: Propuneri, Cereri, Sesizari   Vin 19 Dec 2014, 23:15

Rugăminte

vin cu prima rugăminte la domnul dolion:
este cât se poate de adevărat că nu prea scriu eu mult pe forum, asta nu înseamnă însă că nu citesc ceea ce scrieți voi, dragi interlocutori. 
domnule dolion, te rog din tot sufletul, încetează odată cu aceste mesaje jignitoare la adresa femeii; ori de câte ori îmi este dat sa văd un astfel de mesaj, simt de parcă o ocărăște cineva pe mama. suntem în apropierea Crăciunului: Pruncul și mama. orice ocară adusă femeii este și o ocară adresată Mariei, Mama lui Isus.  rugă

a doua rugăminte este adresată doamnei Mihaele:
doamnă, poate voi fi nițel vulgar, te rog iartă-mă!
doamnă, știu că voi femeile (mamă, soră, soție) sunteți obișnuite în discreție să spălați izmenele noastre de "rahat"; pentru aceasta vă mulțumesc din suflet! ajunge faptul că ne spălați izmenele, nu vă  coborîți până la nivelul unui "rht". prefaceți-vă că nu-l vedeți: prima zi pute, apoi începe să se usuce și până la urmă putrezește. e dureros când cineva nu înțelege că-n jignirea unei femei (oricare ar fi ea)  își ocărăște propria mamă! queen king

Numarul mesajelor : 22402
Varsta : 59
Localizare : mereu cu voi
Data de inscriere : 23/08/2008

MesajSubiect: Re: Propuneri, Cereri, Sesizari   Sam 20 Dec 2014, 02:39

Un mesaj în care chiar Mihaela afirmă...
...să vedem ce afirmă despre Dolion:

Mihaela a scris:
 Misogin  = cel care dispretuieste FEMEIA !!! Adica dispretuieste TOATE femeile. Nu conteaza ca e urata, frumoasa, vulgara sau delicata, nu conteaza ca e ma-sa, sora-sa, fiica-sa sau whatever, nu conteaza ca fumeaza, bea, e gingasa ca o floare ca o boare, misoginul uraste FEMEIA. Ai inteles acum? Trebuie sa urasti TOATE femeile pt a fi misogin. Trebuie sa urasti notiunea de femeie pt a fi misogin. Pentru ca asta inseamna sa fii misogin. 

Daca tu pe unele le dispretuiesti si pe altele nu, atunci inseamna ca nu esti misogin.

Mai intai afirmi raspicat si repetat ca tu esti misogin!! Apoi vii repede suparat si tipi ca de fapt nu esti misogin, ca tu pe unele femei le iubesti si doar pe altele , alea care fumeaza si injura, le detesti.  Shocked

Deci, Dolion, de fapt nici nu este misogin si din cauza a ceva ce nu există am avut atâtea ciocniri inutile pe forum? Wow!

Ion

Numarul mesajelor : 4695
Varsta : 77
Localizare : USA
Data de inscriere : 29/10/2009

MesajSubiect: Re: Propuneri, Cereri, Sesizari   Sam 20 Dec 2014, 05:55

@alex andrei a scris:
Rugăminte

vin cu prima rugăminte la domnul dolion:
este cât se poate de adevărat că nu prea scriu eu mult pe forum, asta nu înseamnă însă că nu citesc ceea ce scrieți voi, dragi interlocutori. 
domnule dolion, te rog din tot sufletul, încetează odată cu aceste mesaje jignitoare la adresa femeii; ori de câte ori îmi este dat sa văd un astfel de mesaj, simt de parcă o ocărăște cineva pe mama. suntem în apropierea Crăciunului: Pruncul și mama. orice ocară adusă femeii este și o ocară adresată Mariei, Mama lui Isus.  rugă

a doua rugăminte este adresată doamnei Mihaele:
doamnă, poate voi fi nițel vulgar, te rog iartă-mă!
doamnă, știu că voi femeile (mamă, soră, soție) sunteți obișnuite în discreție să spălați izmenele noastre de "rahat"; pentru aceasta vă mulțumesc din suflet! ajunge faptul că ne spălați izmenele, nu vă  coborîți până la nivelul unui "rht". prefaceți-vă că nu-l vedeți: prima zi pute, apoi începe să se usuce și până la urmă putrezește. e dureros când cineva nu înțelege că-n jignirea unei femei (oricare ar fi ea)  își ocărăște propria mamă! queen king

Andrei ma bucur sa te si ''aud'', nu numai citindu-ne, asa cum ne spui.
Problema parintilor, a respectului ce trebuie sa l-il purtam, a mamei in special, la fel ca
si multe alte lucruri, s-a schimbat mult in comparatie cu ceea ce insemnau tata si mama,
impreuna sau separat luati, pentru noi, altadata.

Parintii nostri s-au sacrificat enorm pentru cresterea noastra.
Eu fac parte din generatia celor care am umblat descult. De cum se desprimavara, pana toamna tarziu, umblam descult. Iar vara, copiii umblau numai in camasa lunga si descult...
E adevarat ca, pe vremea aceea mama ne spala lenjeria toata, deci si cea intima.
Nu mai spun cat de saraci eram...
Respectul fata de ei era ceva sfant.
Azi, daca indraznesti sa ridici numai tonul la ei, dau imediat telefon si spun ca au fost
''abuzati"(?, sau cam asa ceva, daca nu gresesc) de unul dintre parinti sau de amandoi.

Cu privire la relatia sot-sotie, lucrurile s-au schimbat mult si aici.
Acum, exista masina de spalat, pe care o pot folosi, in mod egal, ambele sexe.
Azi, dependenta economica, a unui fata de celalalt, e aproape nula.
Numai daca unul dintre ei, nu vrea sa lucreze poate deveni dependent de celalalt.
Altfel, problema aceasta e rezolvata foarte bine de societate de azi.
Precum si libertatea d e a alege, la un moment dat, de a se separa in mod legal, prin divort.

Discutia din topic s-a purtat pe planul aprecierii sociale a femeii, privind calitatile ei morale si intelectuale.
Acest lucru a evoluat in timp.
Eu sunt convins ca, daca o parte din filozofii, scritorii sau oamenii citati, in postarile
precedente, ar fi trait in zilele noastre, ar fi spus cu totul altceva despre femeie.

Ca sa fiu mai clar am sa fac urmatoarea comparatie.
Analfabetul anilor '50-'70, ca sa iau un interval relativ de timp, era cel care nu stia sa scrie si sa citeasca.
Cu timpul analfabet era acela care nu stia sa manuiasca o masina mai complicata.
Acum, as adauga eu, analfabet este acela care nu stie sa se serveasca de un calculator,
de Iphone, etc....

Filozofii si scriitorii citati, cu tot geniul lor, pot veni in contradictie cu zicerile lor, chiar si despre femeie, in societatea contemporana.

Eu am si avut doua obiectii cu privire la frumos si urat sau la rau si bine, cand vine vorba despre femeie.

Ca sa putem depasi acest moment, ar trebui sa incercam sa ne intelegem unii pe altii.

"Intelegerea este primul pas spre intelepciune."

Sus In jos
dolion

MesajSubiect: Re: Propuneri, Cereri, Sesizari   Sam 20 Dec 2014, 07:08

@alex andrei a scris:
... domnule dolion, te rog din tot sufletul, încetează odată cu aceste mesaje jignitoare la adresa femeii

Andrei, tu ai crezut ca acele mesaje sunt ale mele? Sunt ale Mihaelei catre mine, eu le-am reluat ca sa-i demonstrez ca ea e cea care jigneste, nu eu... eu v-am invitat sa-mi verificati postarile si sa-mi aratati unul macar in care jignesc pe cineva, barbat sau femeie... nu vreti sa verificati si va bazati in continuare pe vorbele altuia... ce vezi cu ochii tai e adevarat, ce spune altul poate fi inducere in eroare sau manipulare! Oricum, acesta e ultimul mesaj legat de acest scandal, am tras invatamintele de rigoare si voi proceda in consecinta... nu se merita sa bulversezi o comunitate de oameni cu niste prostii de fapt, niste ambitii desarte, de parca am putea schimba noi lumea...
Asadar, Andrei, imi cer scuze pentru disconfortul creat si prin aportul meu, promit ca nu voi mai "scapa haturile din mana"! Sa auzim de bine!

MesajSubiect: Re: Propuneri, Cereri, Sesizari   Sam 20 Dec 2014, 12:18

Andrei, ai vazut cui ii iei apararea? Cum te-ai simti daca o "doamna" ti-ar vorbi in acest mod?
Asupra mea nu mai au efect spurcaciunile debitate de ea... o compatimesc pentru ca mi-am dat seama ca este o fiinta ce a avut mult de suferit in viata din cauza barbatilor... rusinos e ca se razbuna pe cine nu trebuie si ca se da in spectacol ieftin, ca in "Maidanul cu dragoste" al lui George Mihail Zamfirescu, unde, in “mahalaua cu nume rusinos”, se intrepatrund permanent nostalgicul cu grotescul, idilicul cu misticul si patetismul cu sordidul... pacat de ea, parea o femeie cu capul pe umeri, totdeauna am apreciat postarile ei, dar uite ca aparentele inseala... Dumnezeu s-o aiba in paza!

Vizitator

MesajSubiect: Re: Propuneri, Cereri, Sesizari   Sam 20 Dec 2014, 12:49

Iar plangi dupa ajutor?smile))) Parca ziceai ca esti bine smile))
Eu NU am avut de a face cu misogini. Daca ar fi asa, as fi fost supusa. Eu sunt un om liber care iubeste si e iubit. Nu pt ca ma obliga cineva, cazul atator sarmane care trebuie sa suporte o putoare precum misoginul aici de fata.

Acum sunt intr un restaurant deci IP ul smile)) va fi banat de condor smile))
Sus In jos
dolion

MesajSubiect: Re: Propuneri, Cereri, Sesizari   Sam 20 Dec 2014, 12:59

Poate ar fi de folos ssemnarea acestui protocol la inscrierea pe forum... eu il propun celor in drept.

REGULILE POLEMICII CIVILIZATE stabilite de Universitatea Oxford in 1890 (!)

În orice polemica stiintifica, sociala sau politica, discutia trebuie sa se rezume la schimbul de idei si numai la acele idei care au contingenta cu problema respectiva.

Partile aflate în polemica folosesc drept argument fie teorii stiintifice, fie fapte concrete din realitate care sunt relevante în ceea ce priveste problema discutata.

Partile nu au dreptul sa aduca în discutie caracterul, temperamentul sau trecutul adversarului, deoarece acestea nici nu infirma, nici nu confirma validitatea ideilor pe care le sustine.

Partile nu au dreptul sa puna în discutie motivele care determina atitudinea ideatica a adversarului, deoarece se abate discutia de la problema în sine.

Etichetarea adversarului prin mentionarea scolii de gândire, clasei sociale, organizatiei profesionale sau partidului politic din care acesta face parte constituie o încalcare a regulilor polemicii si dezvaluie slabiciunea lipsei de argumente.

Într-o polemica civilizata conteaza numai argumentele invocate de adversar ca persoana si nu ca membru al unei scoli sau organizatii. Nu ai dreptate pentru ca esti gânditor materialist, patron sau laburist, ci numai daca argumentele tale sunt convingatoare sau nu.

http://www.generatiaeuropeana.ro/

Numarul mesajelor : 7171
Varsta : 57
Localizare : Deocamdată pe lumea asta
Data de inscriere : 11/12/2008

MesajSubiect: Re: Propuneri, Cereri, Sesizari   Sam 20 Dec 2014, 13:21

Mihaela a scris:

Acum sunt intr un restaurant deci IP ul smile)) va fi banat de saracutul condorel smile))
Dacă ești într-un restaurant (unde, bănuiesc, nu ești singură) și prima ta grijă este să postezi în forum... scratch
Nu mi-o lua în nume de rău, dar cred că sunt și lucruri mai interesante de făcut!

Vizitator

MesajSubiect: Re: Propuneri, Cereri, Sesizari   Sam 20 Dec 2014, 17:15

@Anahoret a scris:
Mihaela a scris:

Acum sunt intr un restaurant deci IP ul smile)) va fi banat de saracutul condorel smile))
Dacă ești într-un restaurant (unde, bănuiesc, nu ești singură) și prima ta grijă este să postezi în forum... scratch
Nu mi-o lua în nume de rău, dar cred că sunt și lucruri mai interesante de făcut!

Mihaela sunt.

Sa stii ca nu-mi ia mai mult de 15 secunde sa scriu un mesaj. Plus ca pot sa vorbesc in timp ce tastez. dar mi-a zis barbata-miu sa las prostiile cu forumuri si alte shit-uri smile))
Sus In jos
Emil Condor

MesajSubiect: Re: Propuneri, Cereri, Sesizari   Sam 20 Dec 2014, 19:34

Misogin a scris:
@Anahoret a scris:
Mihaela a scris:

Mihaela sunt.
Stiam că femeile sunt „reprezentanti de frunte” ai mesoginismului, nu trebuie să insisti.

Încet, încet vei da de fundul sacului cu IP-uri. smile
Eu am răbdare. Tu esti singura ce te agiti: când la restaurant, când la biblioteca Al. I. Cuza...

Ai cerut să-ti sterg userul de aici, am făcut-o, iar acum arăti exact ce poti. :thumbs down:
Dar nu pentru mult timp - te vei sătura de joaca asta infantilă.

Emil Condor

MesajSubiect: Re: Propuneri, Cereri, Sesizari   Sam 20 Dec 2014, 19:38

@Anahoret a scris:
Mihaela a scris:

Acum sunt intr un restaurant...
...cred că sunt și lucruri mai interesante de făcut!
Pentru unii! smile

Cristina

Numarul mesajelor : 5897
Localizare : acolo unde ma regasesc
Data de inscriere : 31/03/2009

MesajSubiect: Re: Propuneri, Cereri, Sesizari   Sam 20 Dec 2014, 19:54

Mihaela a scris:

Acum sunt intr un restaurant ...

Dar ca sa fie buna, te rog: "Nu crede nimic, indiferent unde ai citit sau cine a spus un anumit lucru, chiar daca l-am spus chiar eu, nu crede nimic decat atunci cand el se potriveste judecatii tale si bunului tau simt." - Buddha
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Propuneri, Cereri, Sesizari   Sam 20 Dec 2014, 19:57

@Emil Condor a scris:
Misogin a scris:
@Anahoret a scris:
Mihaela a scris:

Mihaela sunt.
Stiam că femeile sunt „reprezentanti de frunte” ai mesoginismului, nu trebuie să insisti.

Eu am răbdare. Tu esti singura ce te agiti: când la restaurant, când la biblioteca Al. I. Cuza...

Ai cerut să-ti sterg userul de aici, am făcut-o, iar acum arăti exact ce poti. :thumbs down:
Dar nu pentru mult timp - te vei sătura de joaca asta infantilă.

Evident, sunt Mihaela.

Condorule, esti varza. Iote, acu sunt acasa. Am mii de IP-uri, crede-ma.
Sus In jos
Emil Condor

MesajSubiect: Re: Propuneri, Cereri, Sesizari   Sam 20 Dec 2014, 20:00

Eu sterg unul câte unul, ti-am spus că am răbdare.
Până când pun politia pe urmele tale - asta doar dacă sari pârleazul... Laughing

Emil Condor

MesajSubiect: Re: Propuneri, Cereri, Sesizari   Sam 20 Dec 2014, 20:12

condor_ranit a scris:
Condor, n-am facut nicio infractiune. Ha ha ha.  smile))))))))))
Până în prezent ai făcut cel putin două!
Furt de IP-uri (false) de Colorado si hărtuială.
Dar am răbdare, vin mai multe...

Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Propuneri, Cereri, Sesizari   Sam 20 Dec 2014, 20:16

In niciun caz furt. Dar poti fi sigur ca la un moment dat vei ramane fara forum. Si te asigur ca nu vei putea dovedi nimic.
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Propuneri, Cereri, Sesizari   Sam 20 Dec 2014, 20:20

@Emil Condor a scris:
...

Eu nu am fost la biblioteca Al.I. Cuza !!!! Doar la un restaurant si am scris pe wireless-ul gratuit de acolo. Si pe care ai pus ban. Pe bune, esti de belea smile))))))))))
Sus In jos
Emil Condor

MesajSubiect: Re: Propuneri, Cereri, Sesizari   Sam 20 Dec 2014, 20:24

Acum nu ai fost la Cuza, la eliminarea trecută... Dar ce contează!

Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Propuneri, Cereri, Sesizari   Sam 20 Dec 2014, 20:25

@Emil Condor a scris:
Acum nu ai fost la Cuza, la eliminarea trecută... Dar ce contează!

Care trecuta? Eu nu am mai fost la Cuza din vara lui 2013. Atunci mi-am luat licenta in Informatica. Deci visezi, ca de obicei.
Sus In jos
Emil Condor

MesajSubiect: Re: Propuneri, Cereri, Sesizari   Sam 20 Dec 2014, 20:43

Scumpulică, acum îmi voi lua privirile de pe IP-urile matale si...
... te voi face să lucrezi mai greu (la început), apoi tot mai mult si mai mult.
Îti promit că te vei sătura să stai în fata calculatorului doar să deschizi noi Email-uri!

Pa, honey! bye

Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Propuneri, Cereri, Sesizari   Sam 20 Dec 2014, 20:58

Maine iti voi arata ce pagina voi pune in locul forumului asta unde iti imaginezi ca esti sef. De fapt nu esti nimic. Vei vedea.
Sus In jos
Anahoret

Numarul mesajelor : 7171
Varsta : 57
Localizare : Deocamdată pe lumea asta
Data de inscriere : 11/12/2008

MesajSubiect: Re: Propuneri, Cereri, Sesizari   Sam 20 Dec 2014, 21:01

Vizitator a scris:

...dar mi-a zis barbata-miu sa las prostiile cu forumuri si alte shit-uri smile))
Un sfat înțelept! thumb_yello

MesajSubiect: Re: Propuneri, Cereri, Sesizari   Sam 20 Dec 2014, 21:42

Am contactat Forumul Central de Suport si mi-au spus să atentionez utilizatorul care perturbă activitatea de pe forum. Dacă nu se opreste, mi-au spus asta:

A "flooda" un forum inseamna a posta mesaje fara oprire si fara sens pe acel forum pentru a crea probleme administratorilor/staff-ului de acolo. Nu va recomand sa faceti asta pentru ca exista 3 tipuri de excluderi folosite pe forumurile Forumgratuit si o firma care poate lua unele decizii nu tocmai placute pentru unii ca acestia care incearca sa perturbe activitatea normala a unui forum.

Mihaela, sper că ai retinut mesajul. Este un ultim avertisment: opreste-te!!
Următorul pas nu o să-ti placă deloc.

alex andrei

Numarul mesajelor : 252
Varsta : 71
Localizare : colțisorul meu
Data de inscriere : 01/12/2011

MesajSubiect: Re: Propuneri, Cereri, Sesizari   Dum 21 Dec 2014, 00:48

@dolion a scris:
Andrei, ai vazut cui ii iei apararea? Cum te-ai simti daca o "doamna" ti-ar vorbi in acest mod?
... Dumnezeu s-o aiba in paza!
domnule dolion, in legea mea, am zis ca nu iau apararea nimanui..., poate am gresit, iertare fie-mi!
simt nevoia sa ma explic putin.

in Micul Print, Antoine de Saint Exupery prezinta un monarh bolnav de autoritate si care pretindea ca pe el toti si toate il asculta. Micul Print ii cere un apus de soare. monarhul, dupa cateva momente de gandire ii spune: "vei avea apusul tau de soare chiar astazi la orele 19 si 27 de minute!". putin dezamagit Micul print spune: "dar atunci este ora cand apune soarele!" "exact. raspunde monarhul. adevarata arta si intelepciune a autoritatii este sa poruncesti fiecarei fiinte si fiecarui lucru sa faca ceea ce poate face." "daca eu, continua monarhul, as porunci unui general al meu sa zboare din floare in floare ca un fluture si el n-ar face-o cine ar fi vinovat? el sau mai degraba eu care i-am cerut ceva absurd?"

m-am adresat domniei tale si ti-am cerut sa termini pentru ca am considerat ca esti capabil de asa ceva. daca am gresit in aceasta presupunere a mea si ti-am cerut ceva absurd, iarta-ma!

la a doua intrebare ce anume as face daca m-ar jigni? m-as preface ca nici n-am auzit, ca n-am priceput... daca pe acela care ma ofenseaza nu-l doare indiferenta mea, cu atat mai putin merita cuvantul meu.

pacea cu tine!

MesajSubiect: Re: Propuneri, Cereri, Sesizari   

Sus In jos

Propuneri, Cereri, Sesizari
Sus 
Pagina 25 din 28Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 14 ... 24, 25, 26, 27, 28  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
LUMINA LUMII :: ADMINISTRATIE-
Mergi direct la: